• İnsanlık Fake Olmuş…

  İnsanlık Fake Olmuş…

  04 Temmuz 2016
  Son zamanların popüler ahlaksızlığı, sahte Facebook-Twitter (Fake) hesap açarak insanlar hakkında yorum yapmak. Ahlaksızlık diyorum çünkü edebim ancak bu cümleyi kullanmaya yetiyor.

   
  | Devamı
   

  Birincisi, Allah inancı ve korkusu olan bir insan böyle bir şeye tevessül etmez. Çünkü inançlı bir insan Suizan’a sevk etmenin günah olduğunun bilincindedir. Suizan kötü düşünceye sevk etmektir, ihtimaldir. Olmuş bir şey değil, olmuş gibi göstermektir. Kur'ân-ı Kerim'de: "Ey inanan (mü'min)ler! Zannın birçoğundan kaçının. Çünkü bazı zan (vardır ki) günahtır...” Buyurulmuştur. (el-Hucurât, 49/12
  Sahte hesaplarla yorum yapanlar, fotoğraf paylaşanlar insanları suizana sevk ettiğinden ayetin işaret ettiği üzere günah işliyor demektir. Dolayısıyla Müslümanım diyen bir adamın böyle alçakça bir şeye tevessül etmesi düşünülemez.

  İkinci bir husus, bir insan neden sahte hesap açmaya ihtiyaç duyar. Toplumda yer bulamamış, iman eksikliği olan, şeref ve haysiyetten yoksun, kendisinden başkasını düşünmeyen egoist bencil bir ruh hali olanlar başvuruyor sanırım.

  Söylemek istediklerini çıkıp insanların yüzüne söyleyemeyecek kadar insanlıktan nasibini almamış zavallı varlıklar, ancak bu tür hesaplar açarak fitne uyandırıp adeta kendisini tatmin ediyor.

  Son zamanların popüler ahlaksızlığı dedim. Sözümün sonuna kadar da arkasındayım. Çünkü böyle bir ahlak asla olamaz. Kendini erkek zanneden zavallıların başvurduğu bir yöntemdir bu. Herkes kendini Fuat Avni zannetmeye başladı. Mahalle dedikoduları sahte hesaplar üzerinden yapılmaya başlandı. İşin en tehlikelisi ise bu hesapları açıp yorum yapanların her an yanı başınızda aynı masada aynı ortamda sizlerle beraber oluyor olması.  Yani kurt dışarıda değil içeride. Ve çoktaaan gövdeyi kemirmeye başlamış.

  Esasında sahte hesap kullanarak caka satanlar, “kardeşim benim söyleyecek çok şeyim var. Ancak söylediğimde rant kapılarım kapanacağından, arpalığımı keseceklerinden doğrudan söyleyemiyorum. Aslında doğrudan açık açık söylemeyi çok istedim ama ona da bir yerlerim yemiyor.” Demek istiyor sanırım. 

  Yoksa doğru olan bir şeyi açık açık söylemek, hele hele dava adamıyım davama zarar gelmesin diye bunları söylüyorum diyen bir insanın bırakın davasına kendisine bile faydası yok demektir. Bu tür hesaplar açıp fitne ateşini körükleyenleri az çok Ünye’de herkes tahmin ediyor. Bu tür insan müsveddelerinin iplerini ellerinde tutanlar bir an önce bir önlem almalılardır. Yoksa telafisi güç problemler oluşacaktır. İnsanlar arasında birlik, beraberlik ve uhuvvet duygularına çok zarar verecektir.
  Aynı davaya hizmet ediyorum diyeceksin, ama Fake hesapla birileri Büyükşehir Belediyesi’ne çaktığında, Enver Yılmaz, Mustafa Çöpoğlu vb. hakkında bir şey paylaştığında zevkten dört köşe olacaksın. Bir başka Fake hesapla birileri senin kuyruğuna bastığında ise bangır bangır bağıracaksın. Yok böyle dava adamlığı, böyle insanlık. Ya Fake hesap çıkalı mertlik bozuldu ya da piyasada adam kalmadı… Anlaşılan İnsanlık Fake olmuş.

  Rabbim terörün her türlüsünden bizleri muhafaza buyursun. Aileleri parçalayan, masum çocukları katledenlerin Rabbim tez zamanda belasını versin. Ramazan Bayramı’mız kutlu olsun.

  Kaynak :
  Bu Makale 1333 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.