• Biri Eşitlik Mi Dedi?

  Biri Eşitlik Mi Dedi?

  02 Temmuz 2016
  Tarihte çok farklı toplumlar var olmuş ve belirli sebeplerden ötürü yok olmuştur. Yok, olan milletlerin temel ortak noktası ise Milli benliklerini unutmaları olmuştur. Milli benliği en üstün olan toplum Türk Milleti’dir.

   
  | Devamı
   

  Milli benliği olmayan veya bozuk olan bazı milletler tarihte hayvan seviyesine inmiştir. Örneğin, Lût Kavmi. Lût Kavmi azgın ve sapkın bir kavimdi. Nitekim belasını da buldu. Tarihte Lûl Kavmi kadar olmasa da bir o kadar aşağılara inmiş olan toplumlar vardır. Mesela, Haçlı Ordusu’nda çocuk askerler kullanan Avrupalılar, küçücük çocuklara işkence yapan Nazi Almanya’sı, çocuk köleler çalıştıran İsviçre, Lût Kavmi kadar olmasa da affedilemez suçlar işlemiştir. Aynı şekilde kız çocuklarını diri diri gömen, kadınlara konuşma hakkı bile vermeyen, onları evlere kapatan ve onları sürekli aşağılayıp döven bir zihniyette var ki onları ancak Hz. Muhammed ıslah edebilmiştir. Gerçi Peygamber öldükten sonra da eskiye biraz döndüler. Peygamber ölür ölmez hemen halifelik kavgasına girişip Cennetle müjdelenen dört halifeden üçünü suikast ile öldürdüler. Bu toplum,  Osmanlı Devleti 1. Dünya Savaşı’nda teslim olmasına rağmen yıllarca çekirge yiyerek Medine’yi İngiliz ordusuna karşı savunan Fahrettin Paşa’nın kalesi olan Ecyad Kalesi’ni yıkarak bize olan sevgi ve hürmetlerini (!) göstermiş oldular. Biz de O Kral’ a şeref madalyası verdik, öldüğü zaman yas ilan ettik.

  İsterseniz bir de Orta Asya zamana bir göz atalım. Orta Asya zamanında Türkler kız çocuklarını bereket olarak görürlerdi. Kız çocuğu olmayan aileler çok üzülürler ve Şamanlara giderek : ‘’ Bizim kız çocuğumuz olmuyor, Tanrı’ ya bizim için de dua et bize bir kız çocuk versin. ‘’ diyorlardı. Bırakın kız çocuklarına şiddet uygulamayı onlara kötü söz dahi etmiyorlardı. Bir gün Cengiz Han bütün beylerini toplar ve: “Ey beylerim, bu cihanda benden büyük Han var mı?” Diye sorar. Beyler: “Hayır, yok.” Derler. Cengiz Han eşini göstererek: “Bu cihanın Han’ ı benim, bu da benim Hanım.” Der. Bu olayla Türklerin kadına verdiği değer anlaşılmaktadır. Gördüğünüz gibi burada açık bariz bir kültür ve medeniyet farkı vardır. Bu manzara karşısında eşitlikten söz etmek mümkün değildir. Türkler barış zamanı Çin Seddi’nin önünde ticaret yaparlardı. Savaş zamanı da Çin’e girdiklerinde Çin tüccarlara olan borçlarını öderlerdi. Bulunan senetler bu olayı ispatlamıştır. Yani bizim asaletimiz her alanda kendini göstermektedir. Bakmayın şimdi bozulduğumuza, bu kan yine o kandır ve aslına dönecektir. Arap misyonerler “İslam”’ adı altında rap kültürünü yaymaya çalışmasalardı belki bu halde olmazdık. Türk Milleti’nin yegâne özelliği tüm insanlığa örnek olmasıdır. 

  Şimdi ilk anlattığım topluluklar ile ikinci anlattığım Türk Milleti sizin kanaatiniz de eşit olabilir mi? Bizim kültürel, manevi ve tarihi üstünlüğümüz açıkça ortadadır. Bunu kabullenemeyenler Türk düşmanı hümanistlerdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi: “Hayatta yegâne üstünlüğüm Türk olmamdır.”

  Kaynak :
  Bu Makale 896 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.