• Ve görevden alındı…

  Ve görevden alındı…

  27 Şubat 2016
  Ünye’de oynanan Basketbol Yıldız Kızlar final maçında hakemin kararına kızan Ünye Basketbol Takımı Antrenörü Şenol Yerlikaya, karşılaşmanın hakemi Barış Kaplan'ın yüzüne içi su dolu pet şişe fırlattı.

   
  | Devamı

  Yaşanan olayın ardından TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Yerlikaya'nın disiplin kuruluna sevk edilmesi ve antrenörlük lisansının da iptali için girişimlere başlanmıştır" denildi. Ayrıca, “halen sürdürmekte olduğu Ünye 12 Dev Adam Basketbol Okulları antrenörlük görevinden de alınmıştır." İfadeleri kullanıldı.


  "YERLİKAYA'NIN DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLMESİ VE ANTRENÖRLÜK LİSANSININ DA İPTALİ İÇİN GİRİŞİMLERE BAŞLANMIŞTIR"

  Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş da olayın ardından yazılı bir açıklama yaparak, şu ifadeleri kullandı:
  "Ünye Basketbol - Ordu Egas Açı Lisesi Yıldız Kızlar mücadelesinde hakeme su şişesi fırlatan antrenör Şenol Yerlikaya'nın bu davranışı, spor ahlakına uymadığı gibi bizleri de son derece üzmüştür. Ünye Basketbol takımının antrenörü Yerlikaya, 2014 yılında milli takımlarda birkaç turnuvada asistan antrenör olarak görev almış ve daha sonra kendisine herhangi bir görevlendirme yapılmamıştı. Şenol Yerlikaya'nın halen milli takım antrenörlüğüne devam ediyormuş gibi haberlerin yapılması, son derece anlamsızdır. Bu tarz haberlerin milli takım üzerinden medyada yer alması, Türk basketboluna ve milli takımlarımıza hiçbir fayda sağlamayacaktır. Ünye Basketbol - Ordu Egas Açı Lisesi Yıldız Kızlar mücadelesi Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir karşılaşma olsa da antrenör Şenol Yerlikaya'nın disiplin kuruluna sevk edilmesi ve antrenörlük lisansının da iptali için girişimlere başlanmıştır. Ayrıca, halen sürdürmekte olduğu Ünye 12 Dev Adam Basketbol Okulları antrenörlük görevinden de alınmıştır."

  İşte O anlar;

  Kaynak :
  Bu Haber 843 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.