• Ünye El Ele Derneği, 2 yılını değerlendirdi

  Ünye El Ele Derneği, 2 yılını değerlendirdi

  25 Haziran 2016
  Ünye El Ele Derneği, dün akşam Atik Otel’de düzenlediği iftar yemeğinde dernek üyeleri ve basın mensupları ile bir araya gelerek, 2 yıl boyunca gerçekleştirdikleri ve gerçekleştirmeye devam ettikleri faaliyetler hakkında istişarelerde bulundular.

   
  | Devamı

  “Yemek sonrası açıklama yapan El Ele Derneği Başkanı Âdem Atik, “İki yıldır faaliyette bulunan ve kuruluş amacı madde bağımlılığı olan derneğimiz, maddeye bulaşmış veya risk altında olan gençler ve ailelere üzerinde uzman kişilerce yapılmış seminerler ve aile ziyaretleri çalışmalarında başarılı olmuş, maddenin zararlarının ne olduğunu, ulaşılmak istenilen kitleye anlatılabilmiştir.” Diyerek açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

  ”MİNİK AYAKLAR ÜŞÜMESİN”

  Derneğimiz çeşitli alanlarda yardımlar yapmakta ve bunları projeleştirip ciddi sayılara ulaştırmaktadır. Bu manada ilk olarak ”Minik Ayaklar Üşümesin” projesi yapılıp kırsal kesimde yardıma muhtaç olan çocuklar için ayakkabı yardımları yapılmış, saptanmaları için okul müdürleri ve rehber öğretmenlerden yardım alınmış ve yardımları yaparken insani duygulardan ödün verilmemiştir. Ek olarak Ünye’deki okullarda okul çalışanları tarafından belirlenmiş  olan ihtiyaçlara dernek olarak destek verip, kırtasiye, ayakkabı ve tişört yardımları olarak ilgili yerlere ulaştırdık.

  “MAYIS 2015’TE ÜNYE AŞEVİ FAALİYETE BAŞLADI”

  Ünye’deki ihtiyaç sahiplerini düşünerek dernek üyelerimizle yaptığımız istişareler sonucunda Aşevi açmaya karar verdik ve Mayıs 2015’de faaliyete başladık. Aşevi’nin kurulduğu günden bugüne 33 bin kişiye evlerine getirmek suretiyle sıcak yemek ulaştırdık. Bu ciddi rakamın altından kalkmamızda duyarlı öğretmenlerin öğrencilerine aşevini anlatması ve ihtiyaçları sınıflara bölerek tedarik edilen gıda maddelerinin öğrenciler tarafından aşevimize getirilmesi suretiyle yapılan yardımların, duyarlı vatandaşlarımızın yaptığı nakli ve gıda yardımlarının, hal esnafının yaptığı sebze ve meyve yardımlarının, Ünye Belediyesi’nin yer ve istihdam noktasında yaptığı yardımların ve Ünye Kaymakamlığı’nın yaptığı ciddi gıda yardımların etkisi çok büyük olmuştur.

  “OKUL DERSLERİNE VE SOSYAL GELİŞİMLERİNE DESTEK VERİLDİ”

  Bu güzel ifadelerin yanında Aşevimizin mutfak malzemelerinin hacmi günlük verebileceği yemek sayısının üst sınırına ulaşmış ve gelen yemek taleplerine cevap veremez hale gelmiştir. Bu noktaya bir sene gibi kısa bir sürede ulaştığımız için mutluyuz. Allaha şükür ediyoruz. Bunun yanında Aşevimizin üst katındaki kurduğumuz dersliğimizde Aşevi’den yardım alan ailelerin çocuklarına gönüllü ve nitelikli dernek üyelerimiz tarafından okul derslerine ve sosyal gelişimlerine destek verilmiştir. Diğer bir yardım faaliyeti olarak Aşevimizde oluşturduğumuz ikinci el eşya bölümünde duyarlı vatandaşlarımızın getirdiği eşyaların ihtiyaç sahibi ortalama 6 bin kişiye ulaşmasına vesile olmuşuzdur.

  “GENÇLERLE EL ELE SAĞLIKLI GÜNLERE”

  Yine aramızda yaptığım istişareler sonucunda geçlerin kötü alışkanlıklara başlamalarına neden olarak boş vakitlerinin doğru değerlendirmediklerini görüşünde birleşip “Gençlerle El Ele Sağlıklı Günlere” adlı projenin ilk adımını atıp gerekli mercilere başvurumuzu yaptık. Gençlik Spor Bakanlığı ve Ordu Valiliğinin desteği ile projemizi hayata geçirip; yüzme(32), gitar(12) ve fotoğrafçılık eğitimi(400) gibi alanlarda toplam 244 gencimizi bu projemizin içinde değerlendirmek suretiyle yardımcı olduk.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

  Program sonunda “Gençlerle El Ele Sağlık Günlere” projesi kapsamında gençlerin çektiği fotoğraflar sergilendi.


  Kaynak :
  Bu Haber 1128 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.