• Ünye değil, tüm Türkiye tanıdı

  Ünye değil, tüm Türkiye tanıdı

  23 Şubat 2015
  Ünye Sanat Tiyatrosu Mart ayında iki oyunu ile İl İl Türkiye’yi gezecek.

   
  | Devamı

  Kurulalı üç yıl olmasına rağmen sanat adına adını Türkiye’ye duyurdu ve oyuncularının çoğu dizide ve sinema filminde rol aldı.

  Oynadıkları oyunların Türk klasikleri arasında bulunduğunu ve her tiyatro grubunun üstesinden gelebileceği türden oyunlar olmadığını ifade eden  Ünye Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hamza Alp, “Mart ayı bizim için Turne ayı. İlk olarak 07 Mart 2015 tarihinde Trabzon Akçaabat ilçesinde bu yıl 5. Düzenlenen Erol Günaydın Tiyatro günlerinde “NALINLAR” adlı oyunumuzla sahne alacağız. Ardından 25 Mart 2015 Çarşamba akşamı Ankara Ulus Gençlik parkında Necip Fazıl Kısakürek sahnesinde “NALINLAR” adlı oyunumuzla burada Ünyeli Ordulu hemşerilerimizle buluşacağız. Hemen ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire başkanlığının düzenlemiş olduğu Mart ayı Kültür etkinlikleri kapsamında  26 Mart 2015 Perşembe akşamı Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezinde “NALINLAR”, 27 Mart 2015 Cuma Akşamı Ümraniye Atakent Kültür Merkezinde “DUVAR” adlı oyunumuzu sergileyeceğiz. Yine Nisan ayının ilk haftasında İzmir Menemende gerçekleştirilen 7. İnadına Tiyatro festivalinde “DUVAR” adlı oyunumuz sahne alacaktır” dedi.

  “Ünye Sanat Tiyatrosu olarak Ünye’de her Çarşamba akşamı tiyatro var dedik ve az sayıda seyircimizde olsa oynadık.” Diyen ÜST Genel Sanat Yönetmeni Hamza Alp “Maalesef Ünye tiyatrosuna sahip çıkmadı, hep lafta kaldı, hep bizlerin zorlaması ile gelenler oldu. Kendi rızası ile gelenlere de teşekkür ediyorum. Hep konuşuruz ama icraatımız maalesef yok. Bizi Ünye sahiplenmedi tanımadı ama Türkiye tanıdı o bize yeter. Çünkü oyuncularımızın hemen hemen hepsi bir dizide veya sinema filminde rol aldı bu bize yeter. Ayrıca oyunlarımız ödül alan ve almaya devam eden oyunlar hiç kimse de kusura bakmasın.” Şeklinde konuştu.
  Kaynak :
  Bu Haber 1668 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.