• Ünye’de Deli Bayramı İzdihamı

  Ünye’de Deli Bayramı İzdihamı

  25 Nisan 2014
  Ünye Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Ünye Mürüvvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ortaklaşa yapılan “Uygulamalı Tiyatro” kursu sonunda ortaya çıkan tiyatro oyunu izdiham yarattı.

   
  | Devamı

  Ünye Belediyesi Kültür Sitesinde sahneye  konan “Deli Bayramı” adlı oyunda yer bulamayanlar salona giremeden geri döndüler. 

  Turgut Özakman’ın yazdığı, Kadir Şenol’un yönettiği oyun geçtiğimiz akşam Belediye kültür sitesinde izleyicisiyle buluşurken bazı izleyiciler oyunu ayakta izlemek zorunda kaldı. 

  Bir tımarhane geçen oyun izleyiciler tarafından bol kahkaha ve alkışlarla kesildi diyen Ünye Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hamza Alp oyun sonunda yaptığı konuşmada “Biz Kasım ayından itibaren her Çarşamba akşamı bu sahnede oyun oynuyoruz, Ayyar Hamza ile başlayan oyunlarımız “Duvar” ile devam etti ve bu akşam “Deli bayramı” adlı oyunu izlediniz. Şehir Tiyatrosu olarak Tiyatroyu sevdirmeye çalışıyoruz ancak acilen bir Kültür sitesine bir tiyatro sahnesine ihtiyacımız var. Bu akşam burada çok eğlendiğinizi alkışlarınızla bize gösterdiniz, bu alkışlar olduğu müddetçe sahnede oynamaya devam edeceğiz. Mayıs ayının ilk haftası Denizli’de yapılacak olan 30. Uluslararası amatör tiyatro festivaline “Duvar” adlı oyunla katılıyoruz, yani kısa sürede iyi yol katettik buda ekibin uyumlu olmasından kaynaklanıyor. İşte biz sanat alanında da Ünye’mizin Ordu’muzun adını duyurmaya devam edeceğiz” dedi. 


  Kaynak :
  Bu Haber 1583 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.