• Uğur Okulları, Eğitim Sunumu ve Tanıtım Toplantısında velilerle bir araya geldi

  Uğur Okulları, Eğitim Sunumu ve Tanıtım Toplantısında velilerle bir araya geldi

  13 Haziran 2016

   
  | Devamı

  Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, anaokulundan liseye kadar eğitim verecek Ünye-Fatsa Kampüsü ile 2016-2017 eğitim öğretim yılına merhaba demeye hazırlanıyor. 

  48 yıllık deneyimi, vizyonu ve uluslararası başarısıyla çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Uğur Okulları, Bahçeşehir Üniversitesi ve Uğur Okulları’nın iş birliği ile düzenlenen Eğitim Sunumu ve Tanıtım Toplantısında velilerle bir araya geldi.

  Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan Uğur Okulları Ünye-Fatsa Kampüs Müdürü Cihangir Şimşek, “2016-2017 Eğitim Öğretim döneminde açılacak olan Uğur Okulları Ünye Fatsa Kampüsümüz ve bölgemiz eğitiminde Akademik ve bireysel gelişimi desteklemeyi eğitimin çitasını olduğu yerden yukarıya taşımayı global yapıya yerel değerleri ve renklere sahip bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz ki hizmet veren okullarımızda bu zaten sistemimiz içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bunun için okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim kadrolarımızın seçkin ve yetkinliğini biliyor onların sistemimizle bütünlük sağlayarak öğrencilerimizin ihtiyaçlarına düşündüklerinden de fazlasıyla cevap vereceklerine inanıyoruz. Değerli veliler sevgili öğrenciler, okulumuz sizlerin beklenti ve hayallerini gerçekleştirmek için burada. Hadi siz de hazırsanız hayallerinizi de alıp gelin.” Şeklinde konuştu.

  GARİPOĞLU: ÇOCUKLARIMIZ İNTERDİSİPLİNER OLACAK

  "Eğitim, başarı, gelecek” konulu sunumu Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç Dr. Burçak Çağla Garipoğlu, “Bizim çocuklarımız interdisipliner olacak. Tasarım yapabilecek zihniyete ve zekâya sahip olarak yetişmeli, sanal ortamlarda iş yapabilme becerisine sahip olmalı. Sosyal zekâsının çok kuvvetli olması gerekiyor ve akılcılık elbette önemli ama artık bu dünyada sezgi de çok öne çıktı. Sezgisel, ne olacağını iyi kavrayabilme anlayabilme yetisi, güçlü çocuklar yetiştirmemiz gerekiyor. Üniversite iş birliği ile kurumlar hep birlikte çalışarak STEM eğitimine başladık. STEM eğitiminde bilimi mühendisliği teknolojiyi matematiği hep bir araya getirdik. Hatta STEM ile birlikte buna sanatı kattık. Bununla birlikte anaokulundan itibaren çocuklarımızı STEM eğitimi ile tanıştırdık.”

  “BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNDE BİLİNÇLENECEKLER”

  Bilgi ve İletişim Teknolojileri Direktörü Metin Akça, “Okul öncesi eğitimde, yer yön kavramlarını bilerek nesneleri hareket ettirebilme becerisi kazandırılması, alternatif yollar üreterek, problem çözme becerisi kazandırılması, okuma yazma bilgisine ihtiyaç duymadan algoritma mantığının öğrencilere aktarılması, temel bilgisayar parçalarını tanıma ve yorumlama becerisi kazandırılması amaçlanmaktadır. İlkokul eğitiminde, Okul öncesi öğrenilen kazanımların üzerine çıkarak temel algoritmanın yanı sıra kodlama becerisinin öğrencilere kazandırılması. Oyun oynayarak öğrenmenin bütünselliğin sağlanması. Öğrencilere hedeflere birkaç alternatif yol üreterek ulaşma becerisinin kazandırılması amaçlanmaktadır. Kodlamada programlama ve temel algoritma becerileri kazanır. Blog kodlama mantığını kullanarak basit döngüler ve fonksiyonlar üretir. Sıralı komutları ve döngüleri bir arada kullanır. Dijital vatandaşlık, oyun tasarımı ve robotik gibi bilgi iletişim teknolojileri konusunda da bilinçli hale gelirler.”

  “BİLGİ TEMELLİ HAYATA AİT BİR EĞİTİM YAKLAŞIMI”  Uğur Okulları Okul Öncesi ve İlkokul Eğitiminde STEM konulu sunum için Bahçeşehir Üniversitesi BAUSTEM biriminden Dr. Gürsu Asık ve Uğur Okulları STEM Lider Öğretmeni Hakan Öztürk bilgi verdi.

  Erken STEM FeTeMM Eğitimi’nin (Bilgi temelli hayata ait bir eğitim yaklaşımı) tanımını yaparak, “Aylarca biriktirilen gazete kuponları ile edinilen ansiklopedilerden saniye saniye değişen Wikipedia çok geniş bir bilgi hazinesine sahip. Bilgiyi yücelten kendini bilginin kaynağı olarak gösteren bireyselci, geleneksel, bilginin uygulanmasını öne çıkaran, takım arkadaşlarına ihtiyaç duyan alçak gönüllü, yenilikçi, yaratıcılık ve bu bilginin uygulanmasına yönelik çalışmaların yapılması gerekiyor. Bilim insanı anlayışı da değişti ve bu bilginin acilen kullanılması gerekiyor. Çünkü teknolojiyle entegre ediliyor, yeni sistemlerle entegre ediliyor, internet ortamında entegre ediliyor. Biz de bu bilgiyi anlık olarak kullanmak durumundayız."


  Kaynak :
  Bu Haber 1453 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.