• Torun: Türkiye asla teröre teslim olmayacak

  Torun: Türkiye asla teröre teslim olmayacak

  01 Temmuz 2016
  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye asla teröre teslim olmayacak” diyerek terör olayını şiddetle kınadı.

   
  | Devamı

  Torun, Atatürk Havalimanı’nda yaşanan terör saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti’ni bir kişinin egemenliğine bırakmak için çaba harcayan, Türkiye’yi yıkımın, yoksulluğun, terörün pençesine mahkûm eden AKP hükümeti yaşananların sorumluğunu üstlenmeli ve derhal istifa etmelidir. CHP ise ölüme karşı yaşamı, teröre karşı barış ve kardeşliği savunmaya sonuna kadar devam edecektir” dedi ve şöyle devam etti:

  “TÜRKİYE ASLA TERÖRE TESLİM OLMAYACAK”

  Terör saldırısının hedefinin bizleri bölmek, korkutmak ve teslim almak olduğunu vurgulayan Seyit Torun, “28 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanında meydana gelen, onlarca masum insanımızın hayatını kaybetmesine, yüzlerce insanımızın da yaralanmasına neden olan alçak terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Bu saldırıyı gerçekleştiren canileri lanetliyor, hayatını kaybeden masum insanlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı yaralılara da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bizi teröre alıştırmak istemektedir. Türkiye asla teröre boyun eğmeyecek, teslim olmayacaktır” dedi.

  “TÜRKİYE’Yİ TERÖRÜN AÇIK HEDEFİ HALİNE GETİRMİŞTİR”

  “Dış politikada atılan yanlış adımlar, iç politikada ise iktidarı elden bırakmak istemeyen bunun için de terör örgütleriyle pazarlıklar yapan, terör örgütüne yardım ve yataklık yapan AKP hükümetleri Türkiye’yi terörün açık hedefi haline getirmiştir” diyen Seyit Torun, açıklamasını şöyle sürdürdü:

  “Bu hataların Türkiye’ye ve Türk insanına faturası çok ağır oldu. Türkiye 7 Haziran seçimlerinden sonra terör ve şiddet sarmalına sokulmuştur. Ülkemiz artık katliamlar ülkesi haline gelmiştir. Terör saldırılarında hayatını kaybeden ve yaralanan askerimiz, güvenlik güçlerimiz, masum vatandaşlarımız ülkenin rutini olmuştur.

  “İKTİDARIN ALDIĞI TEK TEDBİR YAYIN YASAĞI”

  Son bir yıl içerisinde özellikle 7 Haziran’dan sonra ‘400 milletvekili vermediniz ve kaos gelecek.’ şeklinde açıklamalarla başlayan ve bugüne kadar 15 canlı bomba eyleminde 285 kişi hayatını kaybederken, bunun yanında da 1.497 kişi yaralanırken, bugün ve bundan sonra nerede ve ne zaman olacağını maalesef bilemediğimiz bu canlı bomba eylemleri karşısında, ülkenin Başbakanı, İçişleri Bakanı ‘Güvenlik zafiyeti yok.’ diyebilmekte,  hiçbir siyasi ve yönetici istifa müessesini aklına bile getirmemektedir. Yaşanılan bunca terör saldırısından sonra iktidarın kendisine göre aldığı tek tedbir yayın yasağıdır. Sorumlular korunmakta, soruşturmalar karartılmakta, yeni terör saldırılarına zemin hazırlanmaktadır.

  Askerimiz, polisimiz, masum vatandaşlarımız terörle katledilirken, CHP tarafından verilen Araştırma Komisyonu önergeleri reddedilirken, AKP iktidarı TBMM’de Danıştay’ı ve Yargıtay’ı tek adam iradesine bağlamak için yasa çıkarmaya çalışmaktadır. Her alanda büyük yıkım yaşayan Türkiye’yi, AKP iktidarının yönetemediği her geçen gün bir kere daha ortaya çıkmaktadır.

  "AKP OLDUĞU SÜRECE IŞİD EYLEMLERİNİ ÖNLEMEYE İMKÂN YOK”

  Türkiye’de AKP olduğu sürece IŞİD eylemlerini önlemeye imkân yoktur. Tıpkı TBMM’de reddedilen araştırma önergelerinin reddinde olduğu gibi bugün alelacele yapılan İsrail ve Rusya barışmalarının arkasında da bu vardır. AKP,  IŞİD’in peşine düştüğünde ipin ucunun kendisine uzanacağını bilmektedir. IŞİD’e IŞİD demekten vazgeçip DAEŞ diyen kim varsa, hepsi IŞİD destekçisidir.

   Türkiye Cumhuriyeti’ni bir kişinin egemenliğine bırakmak için çaba harcayan, Türkiye’yi yıkımın, yoksulluğun, terörün pençesine mahkûm eden AKP hükümeti yaşananların sorumluğunu üstlenmeli ve derhal istifa etmelidir. CHP ise ölüme karşı yaşamı, teröre karşı barış ve kardeşliği savunmaya sonuna kadar devam edecektir.”

  Kaynak :
  Bu Haber 735 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.