• Ticaret Lisesi öğrencilerinden okullarına sihirli dokunuş

  Ticaret Lisesi öğrencilerinden okullarına sihirli dokunuş

  14 Mayıs 2016

   
  | Devamı

  Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin okul bahçe duvarlarını, okulun dış cephesine uygun bir şekilde boyayarak güzelleştirmek isteyen öğrenciler, okul idaresinden talepte bulunarak öğle arası ve ders saati dışındaki zamanlarda temin edilen boya ve malzemelerle boyama yaptı.

  Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10/F sınıfı öğrencisi Bilgehan Azaklı, yapılan yenilik ve çalışmalarla liselerinin dış cephesinden iç tefrişata kadar birçok bölümün yenilendiğini, ancak okul bahçe duvarlarının okulun dış cephesine uygun olmadığını düşündükleri için bu işe de öğrenciler olarak el atmak istediklerini söyledi.

  “Okulumuz sınıfları, laboratuvarları, koridor, lavabo ve dış cephesi ile Ünye’de örnek teşkil eden bir okul. Ancak arkadaşlarımızla gözlemledik ki okulumuzun bahçe duvarları okulumuzun gerek iç gerekse dış görüntüsüne yakışmıyordu” diyen Azaklı, bu doğrultuda arkadaşlarıyla birlikte okul idaresine giderek boş ders ve teneffüslerde, öğle arasında okulun bahçe duvarlarını liseye yakışır bir hale getirmek istediklerini söylediklerini ifade etti.

  Okul idaresinin boya ve gerekli malzemeleri temin etmesinin ardından kolları sıvadıklarını belirten Bilgehan Azaklı, “Okul idaresi bu düşüncemizden dolayı bizi tebrik ederek, seve seve temin edeceklerini söylediler. Bu doğrultuda okul idaremiz bize boya ve malzemeleri temin etti. Biz de arkadaşlarımızla bir araya gelerek öğle arası ve ders saati dışındaki zamanlarda okulumuz duvarlarını boyadık. Okul bizim okulumuz olduğu için bunu yapmamamız gerektiğini düşündük. Okulumuza yakışan da buydu ve bakıldığında okulumuzun her şeyiyle örnek olması gerektiğini düşünüyoruz.”
  Kaynak :
  Bu Haber 1218 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.