• Sigortacılık sektöründe de sarsıntı

  Sigortacılık sektöründe de sarsıntı

  23 Nisan 2012
  Ünye’de Sigorta acentelerinden Axa Sigorta Acente temsilcisi Gökhan Ay, sigorta sektöründe son zamanlarda sarsıntılar yaşandığını söyledi.

   
  | Devamı

  Ay, “Ünye’de faaliyet gösteren bazı sigorta acentelerinin hatlı minibüslere hatsız poliçe keserek, hem müşterileri kandırdıklarını, hem de hatlı minibüsleri müşterinin haberi olmadan poliçeyi hatsız kesmesi ile maliyeti düşürerek diğer sigortacıları pahalıcı damgası vurarak, rant elde etmeye çalıştığı bize gelen müşteri tarafından tespit edilmiştir” iddiasında bulundu.

  Axa Sigorta Acentesi Gökhan Ay, son zamanlarda sigorta sektöründe para pahasına ve aynı meslekten olanları yıpratma adına sahtekârlığa kadar varan işlerin yürüdüğünü söyledi. Ay,    “İlçemizde sigorta faaliyeti gösteren bazı acentelerimizin hazine müsteşarlığının karayolları motorlu aracılar zorunlu mali sorumluluk sigortasında poliçe düzenlemesine ilişkin sektör duyurusuna uygun poliçe kesmediği ve kesen arkadaşlarımıza da zarar verdiğini bize gelen müşterilerimiz aracılığı ile tespit ettik. Hazine müsteşarlığının yönetmeliğine göre hatlı minibüsler normal özel kullanım minibüs tarifesinden kesilemez. Bu poliçeler düzenlendiğinde bir hasar anında müşterinin hasarında kesinti olacağı ve mağdur duruma düşeceği de gayet açıktır. Hatlı minibüs yani ticari çalışan minibüslerin fiyatları cazip diye normal tarifeden poliçe düzenlemelerini yapan bu poliçeleri kesen arkadaşlarımız olayı bildiği halde müşteriyi kaçırmamak portföylerine katmak için bu poliçeleri düzenlemektedirler. Poliçelerin yanlış kesilmesi sigortacı olarak bizlere zarar vermektedir. Müşterinin gözünde bizler pahalı poliçe kesen acente, onlar ise ucuza kesen acente olarak reklamlarını yapmaktadırlar. Bu tür menfaat uğruna yapılan sahtekârlıkları biz tespit ettikçe yasal yollarla gereğini yapacağız. Ancak müşterilerinde bilinçli olmaları gerekmektedir. Kesilen poliçelerin ne olarak kestirdiklerini iyi takip etmeleri gerekmektedir.” Şeklinde konuştu.

  Kaynak :
  Bu Haber 883 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.