• Ordu’da selin faturası ağır oldu

  Ordu’da selin faturası ağır oldu

  08 Temmuz 2016
  Ordu'nun Perşembe ve Fatsa ilçelerinde, son 50 yılın en büyük sel felaketi yaşanıyor. Suyun çekilmesiyle tahribat ortaya çıktı.

   
  | Devamı

  3 kişinin öldüğü selde kayıp iki kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

  Sel sonrası su çekildi, yıkımın boyutu ortaya çıktı. Sel ve heyelan, Ordu'nun Perşembe ve Fatsa ilçelerinde büyük hasara neden oldu. Üç kişinin yaşamını yitirdiği felakette, kaybolan 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

  Ankara, Erzurum ve Samsun'dan kente giden ekipler, sele kapılan Alim Canbulut ve Remzi Taktak'ı bulmak için dere yatakları ve denizde arama yapıyor. Çalışmalara balıkçılar da destek veriyor.

  Selden en çok etkilenen Perşembe ve Fatsa'da tahribat büyük. Sel bölgesinde kapanan mahalle yollarının açılması için çalışma başlatıldı. Kesinti nedeniyle temiz su ihtiyacı tankerlerle sağlanıyor.

  “BÜYÜK BİR FELAKET YAŞANDI”

  AFAD Başkan Vekili Mehmet Halis Bilden Ordu’nun Fatsa ilçesi Ilıca Mahallesi’ne gelerek sel ve heyelandan zarar gören yerlerde incelemelerde bulundu.

  Bölgede incelemeler yaptıktan sonra açıklamalarda bulunan AFAD Başkanı Mehmet Halis Bilden, “Sel nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum. İncelemelerimizi bölgelerde yaptık. Büyük bir felaket yaşandı. Bu yaraları sarmak için buraya geldik. AFAD olarak yasal çerçevede yapmamız gereken ne varsa onları inşallah yapacağız. Buraya gelerek yerinde tespit yapmak için buraya geldim. Çalışmamamızı bitirdikten sonra yaraların sarılması ile ilgili üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız” dedi.

  “14 KÖPRÜ YIKILDI”

  Bölgede 14 köprünün yıkıldığını belirten Bilden, “Köprülerimiz sel felaketinde ciddi zararlar gördü. Buradaki yaşlı vatandaşlarımızla görüştük. 70 yıl önce de böyle bir felaket yaşanmış fakat bu en büyüğü olduğunu bizlere belirtti. Felaket büyük, ekiplerimiz arazide, vatandaşlarımızın yanındayız. Amacımız vatandaşlarımızın en ucuz şekilde bu felaketi atlatmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

  Kaynak :
  Bu Haber 976 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.