• Fındık hasatına erken başladılar

  Fındık hasatına erken başladılar

  26 Temmuz 2016
  Ordu’nun Çatalpınar ilçesinde daha önce belirlenen fındık hasat tarihine rağmen vatandaşlar, aşırı sıcak nedeniyle erken olgunlaşan fındıklarını topluyor.

   
  | Devamı

  İlçenin Yeni Mahallesindeki bahçesinden bu yıl 2 ton fındık bekleyen Münevver Kırlak, aşırı sıcak nedeniyle fındığın bazı bölgelerde erken olgunlaştığını söyledi.

  Zarar görmemesi için fındığı toplamaya başladıklarını anlatan Kırlak, "Baharın bu yıl erken gelmesi ve havaların sıcak gitmesinden dolayı bahçemizdeki fındık erken olgunlaştı. Fındığın yere dökülerek zarar görmemesi için biz de hasada başladık. Yalnız fındık geçtiğimiz yıla göre çok az. 4 ton fındık üretiyorum ama bu yıl en fazla 2 ton fındığım olur” dedi.

  Geçen yıl fındığı fiyatın düşük olmasından dolayı satmadığını belirten Kırlak, "Fındık fiyatları, üreticinin maliyetini karşılamıyor. Geçen yıl fındık fiyatları bizi tatmin etmedi ve ben de fındığımı satmadım. Bu yıl fındık fiyatları 15 lirayı görürse geçtiğimiz ve bu yıla ait fındığı satarım. Bu konu da hükümetin üreticiye sahip çıkmasını bekliyoruz." diye konuştu.

  Kaynak :
  Bu Haber 1198 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.