• Demokrasi için bir araya geldiler

  Demokrasi için bir araya geldiler

  17 Temmuz 2016
  Yapılan darbe girişimine tepkisini göstermek ve demokrasiye sahip çıkmak için yüzlerce Ünyeli, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.

   
  | Devamı

  Cumartesi günü Belediye ilan servisinden yapılan “Milli İrade İçin buluşalım” anonslarıyla meydana davet edilen Ünyeliler, bayraklarla alanı doldurdular.

  AHMET ÇAMYAR: MİLLİ İRADEYE YÖNELEN ELLER KIRILACAKTIR

  Darbe girişimine tepki için ilk olarak Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar bir konuşma yaptı. Başkan Çamyar: “Sayın Başbakanımızın ifadesiyle bu gün bundan sonra İnşallah demokrasi bayramı olarak kutlanacaktır. Milli iradeye yönelen eller kırılmak suretiyle Milli İradenin ortadan kaldırılmasıyla ilgili o girişilen hain darbe teşebbüsünü yapanlar Türk Yargısı önünde hesap vermek suretiyle bundan sonra İnşallah bir daha hiç kimse böyle bir eyleme teşebbüs edemeyecek şekle getirilecektir.” dedi.

  Çamyar, darbe girişimi esnasında Ünye Kaymakamlığında kriz masasında hazır bulunarak darbecilere dimdik ayaktayız mesajı verdiklerini de sözlerine ekledi.

  ARİF ERGÜN: 15 TEMMUZ KURTULUŞ BAYRAMI OLACAKTIR

  AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, “Dün geceden bu yana verdiğiniz emekler için hepinize çok teşekkür ediyorum. Ünye tarihi bir güne tanıklık ediyor. Bu 15 Temmuz günü, bundan sonra “Kurtuluş Bayramı” olarak kutlanacaktır. Bu vesileyle eski Türkiye’den kurtulduğumuzun işaretidir bu. Ölenlere, şehitlere rahmet diliyorum, yaralananlara da acil şifalar diliyorum. Bu millet demokrasiyle bağlılığını gösterdi.” şeklinde konuştu.

  ALİ YALÇIN: CHP OLARAK HEP DARBELERİN KARŞISINDA DURDUK

  CHP Ünye İlçe Başkanı Ali Yalçın ise, “Ülkemizde dün sahneye konulan darbe girişimi karşısında CHP olarak ilk andan itibaren karşı duruşumuzu net bir şekilde ortaya koyduk. 93 yıllık Cumhuriyet tarihi boyunca darbelere hep karşı olan partimiz darbe girişiminin başladığından itibaren karşı duruşunu bir kez daha sergilemiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin parlamenter, demokratik, laik düzene ve ilkelerine kafa tutan her hareket başarısız olmaya mahkûmdur. Ulusal kurtuluş mücadelesi sırasında Polatlı’daki top seslerinin mecliste yankılandığı anda meclis çalışmalarını sürdüren ve Gazi Meclis söylemini hak eden T.B.M.M dün gece maalesef darbecilerin top atışlarına hedef olmuştur. Gazi Meclis dün milletvekilleriyle bir kez daha “Gazilik” unvanını hak etmiştir. Bu girişim sırasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

  Dün de aynı şekilde halk meydanları doldururken, Ünye’de bulunan Iraklı ve Suriyeli mülteciler açtıkları pankartla milli iradeye destek oldu.

  İlçe Başkanı Ali Yalçın’ın konuşmasının ardından kürsüde hazır bulunan STK ve Kurum yetkilileri de kısa birer konuşma gerçekleştirdiler.

  Ünye Kaymakamı Mustafa Demir, Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Gökhan Coşkun, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti İlçe Başkanı Arif Ergün ve CHP İlçe Başkanı Ali Yalçın’ın yanı sıra çok sayıda STK temsilcisi, oda başkanı ve kurum amiri etkinliğe katıldı.

  Kaynak :
  Bu Haber 734 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.