• Bu seçimde başbakan değil, belediye başkanı seçilecek

  Bu seçimde başbakan değil, belediye başkanı seçilecek

  03 Mart 2014

   
  | Devamı

  MHP Ünye Belediye Başkan Adayı Nedim Can, iktidar partisi belediye başkan adaylarının kendi adaylıklarının yerine Başbakan’ı aday gibi gösterdiklerini belirterek; “Bu bir zafiyet göstergesidir. Kendi güçlerine inanmadıklarını için Başbakan’ın gölgesine sığınarak oy istemektedirler” dedi.
   
  Bu seçimin Başbakan’ın seçildiği genel seçim olmadığına, Ünye Belediye Başkanı’nın seçildiği yerel seçim olduğuna dikkat çeken Can, “Belediye Başkan adayları vatandaşa kendilerini, Ünye için düşündüklerini, uygulamaya sokacakları projeleri anlatsınlar. Başbakan gelip te Ünye’de Belediye Başkanlığı yapmayacak” dedi.
   
  Milliyetçi Hareket Partisi Ünye Belediye Başkan Adayı Nedim Can seçim çalışmaları kapsamındaki gezilerine devam ediyor. Can, davet edildiği Saylan Köyü Güneşli Mahallesi’nde yaptığı konuşmada bu seçimin parti seçimi milletvekili seçimi, başbakan seçimi olmadığına, Ünye Belediye Başkanlığı seçimi olduğuna dikkat çekti.

  Can, “Bazı adayların, özellikle iktidar partisi adayının ‘Başbakan’a sahip’ çıkın diyerek vatandaşlardan destek istediğini duyuyoruz. Allah aşkına ne olmuş, Başbakan’a bir saldırı falan mı düzenlenmiş? Eğer böyle bir şey varsa ki biz Başbakan’a yapılan bir saldırıyı ülkemize yapılan bir saldırı sayar bu durumda Türk Milliyetçileri olarak en ön safta yer alır, saldırıya göğsümüzü siper ederiz. Ama böyle bir şey yok. Bu ara hakkında ortaya atılan iddiaların ise seçimle alakası olmayıp yargıyı ilgilendiren konulardır. Bunu saldırı sayıp kimse vatandaşın kafasını bulandırmaya kalkmasın.”

  BU SEÇİM YEREL SEÇİM

  “Ayrıca bu seçim Başbakan seçimi değil, yani genel seçim değil yerel seçim, Ünye Belediye Başkanlığı seçimi. İktidar partisinin belediye başkan adayı anlaşılan kendine güvenemiyor ki adaylığını Başbakan’ın gölgesine sığınarak anlatmak istiyor. Buna neden ihtiyaç duyuyor? Kendini Ünye Belediye Başkanlığı için yetersiz görüyor da onun için mi Başbakan’ın gölgesine sığınıyor? Başbakan’a sahip çıkın derken böylelikle kendisine sahip çıkılacağının hesabını mı yapıyor? Ama şu bilinsin ki vatandaş onların sandığı gibi ucuz numaraları yutmuyor. Hangi lafın ne anlama geldiğini, hangi sözün nereye uzandığını, hangi hesapla söylendiğini çok iyi anlıyor. Sanki Başbakan Ünye’de belediye başkan adayı, sanki başbakan Ünye’ye belediye başbakanı olacak. Sen kendini anlata, birikimini anlat, projelerini anlat. Ne işin var Başbakan’a sahip çıkılmasıyla. Kaldı ki Başbakan kendini çok iyi savunur! Sana ihtiyacı kalmaz. Bak biz rahatız, çünkü kendimize güveniyoruz. Mesleğimizin, mesleki tecrübemizin, sosyal hayattaki yerimizin, Ünye ile ilgili proje ve programlarımızın Belediye Başkanlığı görevi için yeterli olduğuna inanıyoruz. Bunlarla vatandaşa gidiyor, kendimize oy istiyoruz.”

  İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN

  “Bir de iktidar partisi belediye başkanı avantajından söz ediliyormuş. Hangi avantajdan? Yasa gereği iktidarın olsun, muhalefetin olsun bütün belediyelere her ay gönderilen para aynı. O halde ne avantajından bahsediliyor ki? Ünye Belediyesi her ay gelen para ve kendi öz gelirleri ile güçlü bir belediye. Bütün mesele doğru proje ve programlarla ve en ekonomik hesapla bu parayı kullanmak.”
  Atalarımız ne demiş; iş bilenin, kılıç kullananın. Tekrar ediyorum, biz kendimize güveniyor, işi bildiğimize inanıyor, değerli hemşerilerimizden 30 Mart’ta destek bekliyoruz.” Şeklinde konuştu.  Kaynak :
  Bu Haber 1092 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.