• Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Ordu'daki afetzedelerin tüm mağduriyetleri giderilecek

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Ordu'daki afetzedelerin tüm mağduriyetleri giderilecek

  05 Temmuz 2016

   
  | Devamı

  Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu'daki sel ve heyelan nedeniyle mağdur olan vatandaşların zararlarının giderilmesi konusunda hükümet olarak gerekli katkıları sağlayacaklarını belirtti.

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu'nun Fatsa, Perşembe, Altınordu, Gürgentepe ve Çatalpınar ilçelerinde şiddetli yağış nedeniyle meydana gelenselve heyelana ilişkin, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'dan telefonla bilgi aldı.

  Balkanlıoğlu ve Yılmaz ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, bayram günü meydana gelen olaydan duyduğu üzüntüyü ifade ederek, geçmiş olsun temennisinde bulunan Kurtulmuş, sel nedeniyle meydana gelen maddi kaybın tespit edilmesi için çalışmaların aralıksız sürdürülmesini ve afetzedelerin zararlarının karşılanması konusunda çalışmalara ara verilmeden başlanılmasını istedi.

  Kurtulmuş, son yılların en büyük yağışının neden olduğu yaraların sarılacağını, mağdur ailelerin zararlarının giderilmesi konusunda da hükümet olarak gerekli her türlü katkıyı sağlayacaklarını, yıkılan köprülerin ve yolların hızla yeniden yapılacağını, afetten etkilenen vatandaşların tüm mağduriyetlerinin giderileceğini açıkladı.

  Ayrıca, Vali Balkanlıoğlu başkanlığında oluşturulan kriz merkezine ulaşan gelişmeler konusunda Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un da bilgilendirildiği kaydedildi.

  Kaynak :
  Bu Haber 859 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.