• Ayyıldız: Soykırım Almanya’nın geçmişidir

  Ayyıldız: Soykırım Almanya’nın geçmişidir

  06 Haziran 2016
  “Soykırım Almanya’nın geçmişidir” diyen Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Ayhan Ayyıldız, “Toplu cinayetler toplama kampları gaz odaları vahşi kıyım ve infaz örnekleri Hitler caniliği Türk milletinin onurlu mazisinde yaşanmamıştır. Şerefli Türk tarihini çarpıtma ve saptırma yarışına Almanya’nın da katılmış olması büyük bir talihsizlik gizlenemez art niyetliliktir.” Diye konuştu.

   
  | Devamı

  MHP İlçe Başkanı Ayyıldız, Almanya’nın sözde soykırımı kabul etmesinden dolayı kınama mesajı yayınladı. Mesajında şu ifadelere yer verdi:

  “Tarihimizin hiç bir döneminde soykırım kirliliği bulunamayacağı Almanların kasti kaba ve gerçekleri karalayan tutum insanlık vicdanında kabul görmeyeceği gibi milletimiz nezdinde de hiçbir karşılığı ve inandırıcılığı olmayacaktır. Dinler arası diyalog, Arap baharı, ermeni açılımı, çözüm süreci ve dış politikada derin başarısızlık ve yalnızlık AKP ve Erdoğan’ın ülkemizi taşıdığı son nokta bu Berlin rezaleti oldu. Türkiye’ye geçen gün gelip gülücükler saçan Merkel herkesi yine kandırmıştır. Anıtkabirde saygı duruşuna karşı olanlar Erivan’da soykırım anıtına çelenk koyup saygı duruşuna geçiyordu.”
        
  “2006 sözde Ermeni Soykırımını kabul eden Orhan Pamuk Nobel ödülünü almıştı. Ermenistan – Türkiye futbol maçı için Erivan’a giden Gül-Sark isyanla pozlar vermişti. Yüzlerce Türk kızının namusu uğruna intihar ettiği Akdamar’da restore edilip ayine açıldı. Beceriksiz dış politika şirinlik ve taviz verme hastalığı bizi şamar oğlanı yaptı, soykırımdan bahseden çapsızları başbakanlığa danışman yapan kafa bu zemini hazırladı. 2002’de AKP vekil adayı ve bir ülkücünün katili Ozan Ceyhun aldı biri de Almanya’da soykırım tasarısının mimarlarından yine mi kandırıldık diyecekler acaba dandik teröriste masaya oturur aptal Arap ile dans eder cahil adamlara danışmanlık yaptırırsan 17 milyon insanı katletmiş Almanlar 15 milyon kişiyi kesen Ruslar ve Cezayirli 1 milyon insanı vahşice katleden Fransızlar kalkıp Türkiye’ye soykırım yaptı der. Elbette bu yola biz AKP’nin zehirli dış politikaları ile geldik. Bazı devrimbaz dönmelerinde ‘hepimiz Ermeniyiz’ pankartlarıyla renklendirip ak damarda döşemeye başladıkları taşları Berlin’e kadar götürdüler. Sonrası hep yaptıkları gibi oralardaki büyükelçilerimizi çağırmak. Merkel bizi kandırdı da diyebilirler ama bu mızrak çuvala sığmıyor artık. Bu arada AKP ve CHP’nin birlikte meclise taşıdığı ermeni yoldaşı PKK’lılar ortak karar alınırken oturmaya devam etmiş. PKK ermeni terör örgütüdür deyince bize kızanlara kapak olsun.” Şeklinde açıklama yaptı.

  Kaynak :
  Bu Haber 1173 defa okunmuştur.
 
Yorum Ekleyin
Başlık: *
Yorum:
Güvenlik Kodu:
 


Haberleri RSS Beslemeleri ile takip edebilirsiniz.